Pro média

Dvě svatby a jedna grafika - Březnice renesanční a arcivévoda Ferdinand II. Tyrolský - od 27.května 2017

V rámci programového Roku renesanční šlechty připravila správa st. zámku v Březnici celoroční program kulturních akcí vážících se k tématu vztahu Ferdinanda II. Tyrolského a zámku Březnice, jenž též souvisí s jeho 450 letým výročím nástupu do funkce zemského správce v Tyrolsku, když byl se předtím ujal v letech 1547 - 1564 místodržitelství v Čechách. V roce 1557 se arcivévoda Ferdinand II. na zámku v Březnici tajně oženil s Filipínou Welserovou. 

Základní tematickou prezentací zámku Březnice bude výběrový prohlídkový okruh Dvě svatby a jedna grafika - Březnice renesanční zaměřený na osudy arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského a Filipíny Welserové s jedinečnou možností zhlédnout audiovizuální prezentaci a renesanční grafické originály cyklu „Kolowratská svatba“ Zikmunda Elsassera z roku 1580.

Prohlídky nového výběrového okruhu Dvě svatby a jedna grafika se budou konat od 11.00 a 14.00 hodin, pro předem objednané skupiny možnost rezervace i v jiný časový termín.

Možnost zakoupení vstupenek online na internetu na adrese:  http://npuvstupenky.colosseum.eu/breznice/list

 

Tiskové zprávy

Arcivévoda Ferdinand II. Tyrolský na zámku Březnice - Dvě svatby a jedna grafika - sezóna 2017

29. 11. 2016

vydal Březnice

Mimořádný prohlídkový okruh zaměřený na osudy arcivévédy Ferdinanda II., v letech 1547 - 1566 místodržícího v Čechách, u příležitosti 450. výročí jeho místodržitelského...